09.07.2025
- Kvalitní produkt
Máte dotaz? Zavolejte nám.
00:00:00 | Využij slevu 150 Kč nebo 200 Kč > Vyber slevový kód
| Množstevní slevy | |
|---|---|
| 1 - 3 kusy | 363 Kč / ks |
|
4 - 9 kusů
Sleva 10%
|
326 Kč / ks |
|
10 a více
kus
Sleva 15%
|
308 Kč / ks |
4FITNESS: Kvalita, kterou vybíráme spolu
Komunita sportovců: Radíme si a rozhodujeme
Přidej se k nám, kupuj chytře a kvalitně
Čistota za skvělé ceny
Betaglukany jsou polysacharidy, které se přirozeně vyskytují v buněčných stěnách hub, kvasinek, bakterií a obilovin. Často se používají jako doplněk stravy pro podporu imunitního systému, snížení cholesterolu, či podporu trávení.
Alergeny: obiloviny obsahující lepek
Hmotnost výrobku: 500 g
Chuť: neutrální, jemně ovesná
Dávkování: 3 g betaglukanů (DDD) získáte z porce 16,6 g produktu
Použití: Není určeno pro přímou konzumaci. Přidávejte do jídla nebo nápojů.
Ideální když chceš perfektní chuť bez složité přípravy a rád/a střídáš příchutě. Kombinuj třeba banán s vanilkou, s čoko nebo kokosem. Otevři kapsli a přidej svůj oblíbený nádech do kloubáku, do proteinu, jogurtu nebo pudinku.
*β-glukany přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi a při použití v jídle omezují nárůst hladiny glukózy v krvi po tomto jídle. Bylo prokázáno, že ovesný betaglukan snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Vláknina ze zrn ovsa přispívá ke zvýšení objemu stolice.
Betaglukany jsou komplexní sacharidy a dobrý zdroj rozpustné vlákniny pocházející z hub, kvasinek, bakterií a obilovin. Jsou známé svými pozitivními účinky na zdraví, zejména na imunitní systém a kardiovaskulární zdraví*.
Pravidelná konzumace betaglukanů může také pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi, což přispívá k prevenci kardiovaskulárních onemocnění*. Omezují nárůst hladiny glukózy v krvi, a to je důležité nejen pro diabetiky*. Kromě toho betaglukany podporují růst prospěšných bakterií v trávicím traktu a mohou zlepšit trávení. Konzumace betaglukanů může také vyvolat pocit sytosti, což může být užitečné při redukci hmotnosti.

Rozpustná vláknina funguje tak, že se ve vodě rozpouští a vytváří viskózní gel. Tento gel má několik důležitých funkcí v trávicím traktu:
Pozitivních účinků dosáhnete při pravidelném užívání betaglukanů v množství alespoň 3 g denně (16,6 g prášku). Přidávejte každý den do jídla nebo pití, vlákninou si můžete obohatit například kaše, smoothie, jogurty, nebo přidat do těsta při pečení moučníků. Není určeno pro přímou konzumaci.
Za 500 g balení zaplatíte 363 Kč (30 porcí), což je zhruba 12,1 Kč za porci. Přírodní ovesné betaglukany podporují imunitu i trávení a jejich jemná chuť je příjemnou součástí každodenní rutiny.

Zdroje:
Upozornění: Doplněk stravy. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nevhodné pro děti do 3 let. Skladujte mimo dosah dětí, v suchu při teplotě 10–22 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím.
Ovesný betaglukan.
| Energie kJ | 198.54 kJ |
|---|---|
| Energie kcal | 47.81 kcal |
| Tuky | 0.96 g |
| Z toho nasyc. mast. kys. | 0.17 g |
| Sacharidy | 2.16 g |
| Z toho cukry | 0.33 g |
| Vláknina | 6.97 g |
| Bílkoviny | 4.15 g |
| Sůl | 0 g |
| Energie kJ | 1196 kJ |
|---|---|
| Energie kcal | 288 kcal |
| Tuky | 5.8 g |
| Z toho nasyc. mast. kys. | 1 g |
| Sacharidy | 13 g |
| Z toho cukry | 2 g |
| Vláknina | 42 g |
| Bílkoviny | 25 g |
| Sůl | 0.005 g |
| Značka | 4FITNESS |
|---|---|
| Kód produktu | 1183693 |
| EAN | 8594220110561 |
09.07.2025
24.06.2025
01.02.2025