Mirka N.
16.02.2026
Máte dotaz? Zavolejte nám.
00:00:00 | Využij slevu 150 Kč nebo 200 Kč > Vyber slevový kód
| Množstevní slevy | |
|---|---|
| 1 - 3 kusy | 207 Kč / ks |
|
4 - 9 kusů
Sleva 10%
|
186 Kč / ks |
|
10 a více
kus
Sleva 15%
|
175 Kč / ks |
4FITNESS: Kvalita, kterou vybíráme spolu
Komunita sportovců: Radíme si a rozhodujeme
Přidej se k nám, kupuj chytře a kvalitně
Čistota za skvělé ceny
Dvojici důležitých minerálů v balení 300 g nyní můžete koupit za 207 Kč.
Kalcium neboli vápník (calcium) a hořčík neboli magnézium (magnesium) zajišťují energetický metabolismus a normální činnost nervové soustavy. Mají zásadní vliv na tvorbu a udržování pevných kostí a zdravých zubů. Dodáváte jich svému tělu dostatek?
Počet porcí v balení 300 g: 96
Počet dní při konzumaci 3 porcí denně: 32 (denně 3x 3,1 g)
Hmotnost výrobku: 300 g
Datum minimální trvanlivosti výrobku je 24 měsíců od data výroby.
Spotřebujte do 4 měsíců od otevření nebo do 8 měsíců při šetrném přechovávání.
Vyrobeno v ČR, původ použitých surovin: státy EU, Irsko).
Ideální když chceš perfektní chuť bez složité přípravy a rád/a střídáš příchutě. Kombinuj třeba banán s vanilkou, s čoko nebo kokosem. Otevři kapsli a přidej svůj oblíbený nádech do kloubáku, do proteinu, jogurtu nebo pudinku.
Poměr vápníku k hořčíku 2 : 1 představuje ideální poměr, při kterém se oba minerály účinně vstřebávají a plně využívají. Zajišťuje přirozenou rovnováhu těchto dvou minerálů. Hořčík na organickou kyselinu je pro člověka nejúčinnější formou. Je vysoce využitelný a oproti jiným zdrojům hořčíku a dokáže organismus tímto minerálem zásobovat. Kalcium a fosfor, tvoří hlavní složku kostí a zubů. Vegani jej často využívají jako vápníkový suplement.
Oba minerály mohou ovlivňovat stav kloubů. Především pak kalcium, které pomáhá udržovat kosti zdravé a pevné, díky tomu jsou pevné a odolné také naše klouby. Nicméně se nejedná přímo o kloubní výživu v pravém slova smyslu, ale pouze o dva podporující minerály. I hořčík svými účinky může přispívat k celkovému stavu kloubů.
Podíl kalcia na celkové hmotnosti člověka je sice zanedbatelný (bezmála jen 2 %), avšak fungování lidského organismu si bez něho lze jen těžko představit. Kalcium vytváří pevný základ kostí a zubů, 98 % se ho nachází právě v kostech. Podílí se i na regulaci svalové aktivity. Kalcium si lidský organismus dokáže zajistit jedině ze stravy. Míru využitelnosti kalcia určuje příjem hořčíku.
Konzumujte 3x denně 3,1 g (odpovídá přibližně navršené čajové lžičce prášku). Vmíchejte odměřené množství do jídla (např. do jogurtu) nebo rozpusťte v nápoji. Tento denní příjem představuje 800 mg kalcia, 400 mg hořčíku.

Upozornění: Doplněk stravy. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Nevhodné pro děti do 3 let. Skladujte mimo dosah dětí, v suchu při teplotě 10–22 °C. Chraňte před přímým slunečním zářením. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím.
Zdroje:
Laktát vápenatý pentahydrát, laktát hořečnatý dihydrát
| Energie kJ | 75.42 kJ |
|---|---|
| Energie kcal | 17.41 kcal |
| Tuky | 0 g |
| Z toho nasyc. mast. kys. | 0 g |
| Sacharidy | 0 g |
| Z toho cukry | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Bílkoviny | 0 g |
| Sůl | 0.03 g |
| Energie kJ | 838 kJ |
|---|---|
| Energie kcal | 193.4 kcal |
| Tuky | 0 g |
| Z toho nasyc. mast. kys. | 0 g |
| Sacharidy | 0 g |
| Z toho cukry | 0 g |
| Vláknina | 0 g |
| Bílkoviny | 0 g |
| Sůl | 0.3 g |
| Vápník | 270 mg |
|---|---|
| Hořčík | 130 mg |
| Vápník | 1350 mg |
|---|---|
| Hořčík | 650 mg |
| Značka | 4FITNESS |
|---|---|
| Kód produktu | 124 |
16.02.2026
30.06.2025